Powiatowy Urząd Pracy w Żywcu informuje, iż od dnia 30.01.2025r. w sposób nieprzerwany przyjmuje wnioski dotyczące:
1. szkolenia indywidualnego,
2. bonu na zasiedlenie,
3. bonu zatrudnieniowego,
4. bonu szkoleniowego,
5. organizacji zatrudnienia wspieranego,
6. refundacji składek na ubezpieczenie społeczne dla przedsiębiorstw społecznych.
Powyższe nabory trwać będą do wyczerpania środków finansowych określonych w planie finansowym na 2025r. ze środków Funduszu Pracy oraz projektu pn. „Aktywizacja osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Żywcu (II)" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, Priorytet FESL.05 Fundusze Europejskie dla rynku pracy, Działanie FESL.05.01 Aktywizacja zawodowa poprzez PUP.
Szczegółowe informacje dotyczące realizacji ww. wniosków zostały określone w „Zasadach realizacji programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej przez Powiatowy Urząd Pracy w Żywcu w 2025 roku" i „Zasadach zwrotu przez Powiatowy Urząd Pracy w Żywcu składek na ubezpieczenia społeczne dla przedsiębiorstw społecznych”, przed złożeniem wniosków prosimy o zapoznanie się z w/w zasadami.
Kompletne wnioski wraz z załącznikami należy składać w terminie naboru:
• w siedzibie Urzędu, w godzinach od 7.00 do 15.00
• za pośrednictwem tradycyjnej poczty
• w postaci elektronicznej za pomocą platformy ePUAP, e-Doręczenia lub praca.gov.pl przy użyciu jednego z niżej wymienionych podpisów:
- dokumenty podpisane bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu z zachowaniem zasad przewidzianych w przepisach o podpisie elektronicznym lub
- dokumenty podpisane profilem zaufanym.
Wnioski nadesłane pocztą elektroniczną w postaci e-mail nie będą rozpatrywane.
W przypadku finansowania wniosku ze środków projektu EFS+ zastrzega się, że dotyczyć on będzie osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Żywcu, w szczególności:
• znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, tj.:
-kobiet,
-osób w wieku 50 lat i więcej,
-osób z niepełnosprawnościami,
-osób długotrwale bezrobotnych,
-osób o niskich kwalifikacjach;
• osób młodych w wieku 18-29 lat, zwłaszcza: z grupy NEET, samotnie wychowujące dzieci, opuszczające pieczę zastępczą, pochodzenia migranckiego.
Zgodnie z „Wytycznymi dotyczącymi realizacji projektów z udziałem środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w regionalnych programach na lata 2021-2027" udział wszystkich osób młodych (18-29 lat) w formie wsparcia poprzedzi ocena umiejętności cyfrowych oraz w razie potrzeby uzupełnienie poziomu kompetencji.
W przypadku, gdy dana osoba jest już uczestnikiem innego projektu z zakresu aktywizacji społeczno-zawodowej dofinansowanym ze środków EFS+, nie może zostać uczestnikiem projektu.